Produkty

Oferowane przez Nas produkty pochodzą wyłącznie z naszych pasiek. Miód wielokwiatowy, mniszkowy, spadziowy, nektarowo-spadziowy, lipowy, lipowo-spadziowy oraz pyłek kwiatowy pozyskujemy głównie w pasiekach stacjonarnych, natomiast pozostałe miody uzyskujemy z rodzin pszczelich wywożonych na poszczególne pożytki. Ze względu na różnicę występowania warunków pogodowych w poszczególnych latach, jak również strukturę zasiewów w gospodarstwach rolnych, dostępność poszczególnych gatunków miodów i ich ilość w naszym gospodarstwie jest niekiedy ograniczona.

Pyłek Pszczeli

Obnóża pyłkowe to pyłek z kwiatów roślin wymieszany z nektarem roślin i odpowiednio uformowany.

Pyłek kwiatowy jest bardzo bogatym żródłem białka, minerałów i witamin.

Z uwagi na dużą ilość substancji odżywczych ma szerokie zastosowanie lecznicze. Reguluje przemianę materii, poprawia działanie układu trawiennego.

Pyłek kwiatowy ma również działanie detoksykacyjne. Szczególnie ma to duży wpływ na działanie i stan wątroby. Jednocześnie ma działanie osłaniające oraz wspomaga odnowę tkanek wątroby. Poza tym ma działanie antymiażdżycowe. Stosowany w leczeniu pozawałowym.

Polecany w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej, najlepiej stosowany w połączeniu z propolisem. Badania potwierdzają jego skuteczne działanie w leczeniu prostaty, czy choroby wrzodowej dwunastnicy.

Jego odżywcze działania sprawiają, że jest on zalecany zarówno dzieciom, dorosłym jak i osobom starszym.

“Jeśli podoba Ci się strona Beskidzka Barć, powiadom o niej stwoich znajomych, Polub Nas.”

Copyright © 2023 Beskidzka Barć | Design by Studio Reklamy LaserPrint