Produkty

Oferowane przez Nas produkty pochodzą wyłącznie z naszych pasiek. Miód wielokwiatowy, mniszkowy, spadziowy, nektarowo-spadziowy, lipowy, lipowo-spadziowy oraz pyłek kwiatowy pozyskujemy głównie w pasiekach stacjonarnych, natomiast pozostałe miody uzyskujemy z rodzin pszczelich wywożonych na poszczególne pożytki. Ze względu na różnicę występowania warunków pogodowych w poszczególnych latach, jak również strukturę zasiewów w gospodarstwach rolnych, dostępność poszczególnych gatunków miodów i ich ilość w naszym gospodarstwie jest niekiedy ograniczona.

Matki pszczele

Hodowlę matek rozpoczynamy w drugiej dekadzie maja. Rasą wiodącą w naszej pasiece jest pszczoła Buckwast i Carnica linia Sklenar. Materiał genetyczny sprowadzamy głównie z Europy Zachodniej z takich krajów jak Niemcy i Austria.

W naszym gospodarstwie hodujemy matki pszczele głównie na własne potrzeby i do odkładów, czasami w przypadku nadwyżek również, na sprzedaż. Są to matki nieunasiennione oraz unasiennione w ulikach weselnych. Wychów matek pszczelich odbywa się w rodzinach wychowujących w obecności matki. Wszystkie matki znakujemy za pomocą opalika w kolorze obowiązującym w danym roku. a.

“Jeśli podoba Ci się strona Beskidzka Barć, powiadom o niej stwoich znajomych, Polub Nas.”

Copyright © 2024 Beskidzka Barć | Design by Studio Reklamy LaserPrint