Produkty

Oferowane przez Nas produkty pochodzą wyłącznie z naszych pasiek. Miód wielokwiatowy, mniszkowy, spadziowy, nektarowo-spadziowy, lipowy, lipowo-spadziowy oraz pyłek kwiatowy pozyskujemy głównie w pasiekach stacjonarnych, natomiast pozostałe miody uzyskujemy z rodzin pszczelich wywożonych na poszczególne pożytki. Ze względu na różnicę występowania warunków pogodowych w poszczególnych latach, jak również strukturę zasiewów w gospodarstwach rolnych, dostępność poszczególnych gatunków miodów i ich ilość w naszym gospodarstwie jest niekiedy ograniczona.

Odkłady pszczele

Odkład pszczeli to nowa rodzina utworzona z kilku ramek przeniesionych wraz z pszczołami, czerwiem, oznakowaną młodą matką i zapasami pokarmu do nowego ula. Odkład, który w następnym roku ma być rodziną produkcyjną musi być tak silny, aby spokojnie mógł się rozwinąć do zimowli i osiągnąć wielkość 7-8 ramek wielkopolskich, co daje możliwość właściwego przezimowania.

Głównie oferujemy do sprzedaży odkłady na ramce wielkopolskiej składające się z pięciu ramek ( 3 lub 4 ramki czerwiu w różnym wieku, reszta to ramki z pokarmem), obsiadywanych przez pszczoły plus młoda matka znaczona opalitkiem. W razie potrzeby po wcześniejszym ustaleniu, ilość ramek w odkładzie może być dostosowana do potrzeb klienta.

“Jeśli podoba Ci się strona Beskidzka Barć, powiadom o niej stwoich znajomych, Polub Nas.”

Copyright © 2024 Beskidzka Barć | Design by Studio Reklamy LaserPrint